O firmie

2020 w liczbach, czyli krótkie podsumowanie ubiegłych miesięcy.

Początek Nowego Roku to czas podsumowań oraz snucia planów na kolejne miesiące. Postanowiliśmy przedstawić wam ten czas w liczbach. Co prawda, w naszym przypadku są to tylko 4 miesiące, jednak warto zrobić krótkie podsumowanie tego okresu.

Z tego wpisu dowiesz się, między innymi:

  • ile naszych roślin trafiło do nowych domów
  • ile osób zdecydowało się nabyć rośliny z Plantino
  • ranking 5 najlepiej sprzedających się roślin

Czas czytania: około 4 minuty.

Podsumowanie zaczniemy od liczby robiącej na nas największe wrażenie – 2101 – jest to ilość roślin, która wyszła z naszego sklepu! Zajęło nam to 4 miesiące i 3 dni. W przybliżeniu jest to ponad 500 roślin miesięcznie i ponad 17 roślin dziennie. Oczywiście, na niektórych te liczby nie zrobią wrażenia jednak my jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zdecydowali się nabyć roślinki w naszym sklepie – dziękujemy!

468 – jest to liczba osłonek jaką sprzedaliśmy w ciągu 4 miesięcy – wychodzi ponad 100 sztuk miesięcznie!

Liczba osób jaka zdecydowała się na zakupy w Plantino oscyluje pomiędzy 900 – 1000. Tę ilość wyliczyliśmy z sumy wystawionych paragonów – w tym okresie było to 1199 sztuk, jednak pod uwagę należy wziąć to, że jakaś część osób robiła zakupy więcej niż raz.

Teraz najciekawsza część – ranking 5 najlepiej sprzedających się roślin! Na początku zdradzimy tylko, że te kilka miesięcy było całkowicie zdominowane przez pnącza 🙂

Miejsce 5. Philodendron scandens – 81 sztuk.

Miejsce 4. Philodendron scandens Brasil – 84 sztuki.

Miejsce 3. Scindapsus pictus Argyraeus – 95 sztuk.

Miejsce 2. Epipremnum Golden Pothos – 149 sztuk.

Miejsce 1. Scindapsus pictus Trebie – 162 sztuki.

Jak już wspominałem wcześniej, pnącza całkowicie zdominowały nasz ranking. Może to wynikać z tego, że są one bardzo wdzięcznymi, niewymagającymi towarzyszami. Ponadto cieszą oko wspaniałym ubarwieniem.

Które rośliny będą najczęściej wybierane w tym roku przekonamy się za 12 miesięcy. Obecnie widzimy, że coraz popularniejsze stają się Aglaonemy oraz Monstera Monkey Mask. Macie swoje typy? Podzielcie się nimi w komentarzach – za rok sprawdzimy komu udało się prawidłowo wytypować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *