Rzadkie rośliny egzotyczne
to nasza specjalność

W Plantino posiadamy rzadkie odmiany roślin egzotycznych, zazwyczaj niedostępne w sklepach w Twojej okolicy.

O Plantino.pl

Plantino to sklep z roślinami egzotycznymi, akcesoriami ozdobnymi oraz akcesoriami do pielęgnacji roślin - prowadzony przez hobbystów. W naszej ofercie znajdziesz okazy niedostępne w innych sklepach – sukulenty, pnącza, rośliny stojące, zwisające oraz te, które wymagają zimowania bulwy. W Plantino znajdziesz również piękne, nowoczesne i stylowe osłonki nadające charakteru każdej roślinie.

Nazywamy się Aleksandra Olech i Bartosz Ochwiejewicz – to my załóżyliśmy Plantino. Pomysł zrodził się w 2018 roku, gdy Aleksandra po raz pierwszy założyła blog na temat roślin. W tamtym czasie mieszkaliśmy w Alkmaar w północnej Holandii. Jak wiadomo, Holandia zawsze była Europejską stolicą kwiatów i roślin.

Mnogość centrów ogrodniczych, kwiaciarni oraz giełd kwiatowych w tym kraju jest największa na świecie. W naszym kraju sieć centrów ogrodniczych jest słabo rozwinięta a wybór w sklepach stacjonarnych ubogi – dlatego postanowiliśmy przenieść holenderskie standardy do Polski.

W Plantino posiadamy rzadkie odmiany roślin egzotycznych, zazwyczaj niedostępne w sklepach w okolicy. Ponadto jako hobbyści potrafimy zająć się tymi roślinami i zapewnić im dogodne warunki do życia. Nasze rośliny są w bardzo dobrej kondycji, wszystkie starannie przejrzane – dbamy o nie jak o swoje 😊

Dodatkowo zawsze służymy pomocą i udzielimy porady w wyborze roślin idealnie pasujących do warunków w Twoim domu. Kochamy rośliny, kochamy o nich rozmawiać i kochamy pomagać Wam w tym, by owe rośliny dawały od siebie to co mają najpiękniejsze. Dlatego – nie zważając na odległość – zapraszamy was do odwiedzin naszego sklepu stacjonarnego w Tarnowskich Górach – porozmawiajmy o naszych zielonych przyjaciołach